08/18/16 09:56

Лудогорец е на крачка от Шампионската лига след 2:0 срещу Виктория Пилзен

Българския шампион Лудогорец е на крачка от второ участие в групите на Шампионската лига, след като победи с 2:0 чешкия първенец Виктория Пилзен в първи мач от плейофа за влизане в турнира пред около 15 000 зрители на Националния стадион "Васил Левски". Козмин Моци откри резултата от дузпа в полза на Лудогорец в 51-ата минута, след като Кафу беше фаулиран от Хубник в наказателното поле на чехите. В 65-ата минута Мисиджан удвои. В 8-ата минута Козачик изпревари Марселиньо към когото беше отправена добра топка. Вандерсон пропусна една от най-добрите ситуации в мача, след като се засуети и топката му беше блокирана в 22-ата минута. В 29-ата минута Хубник успя да се справи с поредната опасна атака за Лудогорец по посока вратата на Виктория. Малко по-късно след центриране топката се удари в крака на Бакош и се насочи към ъгъла на вратата на Стоянов, но той беше на мястото си и улови. До почивката Марселиньо пробва мерника си, но не сполучи, а опитите и на гостите да атакуват завършваха без успех. През втората част българският шампион нанесе своя удар. Първо в 51-ата минута Кафу беше фаулиран от Хубник в наказателното поле на Виктория и от дузпата, която беше отсъдена от Марк Клатенбърг, Козмин Моци откри резултата. В 65-ата минута след перфектна асистенция на Марселиньо на точното място беше Мисиджан, който се разписа за 2:0. Виктория се впусна да търси поне един гол, но от невероятно положение пропуск направи Хромада в 81-ата минута. Пет минути по-късно влезлият на смяна Кешеру направи непростим пропуск, след като от няколко метра с глава прати топката вместо в мрежата в аут. До края на двубоя Виктория опита да реализира попадение, но това не стана и Лудогорец се поздрави с много добър успех преди реванша след 6 дни в Чехия.