08/21/16 12:18

Григор Димитров отново бе спрян от Чилич

Както и на Олимпиадата в Рио, българинът Григор Димитров бе спрян от хърватина Марин Чилич в тенис турнира от сериите „Мастърс“ в Синсинати, САЩ. Така той не успя да достигне първия в кариерата си финал на турнир оттези серии. На полуфинала в Синсинати Димитров загубиот 12-ия в света Чилич с 6:4, 3:6, 5:7. В седмия гейм на равностойния и оспорван първи сет българинът проби подаването на съперника си и със силна игра задържа преднината си и поведе в резултата. По подобен сценарий се разигра и вторият сет, победител от който обаче излезе Чилич. В решителния трети сет Димитров на два пъти пробиподаването на Чилич, но не успяваше да затвърди пробивите. При 5:5 пробив осъществи Чилич, след което стигна до победата. Със спечелените 4 победи в Синсинати българинът ще се изкачи в ранглистата до 24-то място.