08/21/16 08:31

Неймар изведе "селесао" до златото

Мегазвездата на световния футбол Неймар сбъдна мечтата на родината си Бразилия за олимпийско злато във футбола. Нападателят на Барселона вкара решителната дузпа във финала срещу Германия и донесе победата с 6:5 (1:1 в редовното време и продълженията) на своя тим, който три пъти досега беше оставал в подножието на футболния Олимп. Успехът на "Маракана" беше малък реванш за Бразилия след унижението 1:7 в полуфинала на Мондиал 2014, който се изигра на същата митична арена. Неймар започна трудно турнира и получи куп к Неймар беше големият герой за Бразилия, след като вкара красив гол и в редовното време. Той откри резултата с прекрасно изпълнение от фаул в 27-ата минута, но капитанът на Бундестима Макс Майер изравни в 59-ата. Въпреки доминацията на домакините, водени от селекционера Роджерио Микале, и многото опасни положения пред вратата на Тимо Хорн, двубоят отиде в продължения.