08/22/16 12:33

Петър Божилов, спечели сребърен медал от 20-тия международен плувен маратон на Косово

/КРОСС/Спортният талант на „Еврофутбол" - Петър Божилов, спечели сребърен медал от 20-тия международен плувен маратон на Косово, който се състоя на 20.08.2016 г. 16-годишният столичанин преодоля 4 200 метра в езерото Батлав-Орлан след представителя на Германия - Орте. Това е поредното отличие на Петър от плувни маратони този сезон. Друг Спортен талант на българския букмейкър - Виктория Радева, спечели две от 4-те си до момента срещи на Европейското първенство по шахмат за деца от 8 до 18 г. в Прага. Вики, която е на 14 години, се състезава в групата момичета до 16 г. Тя стартира с победа над представителка на домакините Камила Немкова. Надпреварата е най-многобройният шампионат на Стария континент, като в него участват над 1500 шахматисти. В групата на пловдивчанката има 93 момичета. Състезанието приключва в неделя. Медийни партньори са: сайтовете sportal.bg, dir.bg, gong.bg, viasport.bg, bgathletic.com, ngobg.info, actualno.com, sportlive.bg, winner.bg, вестниците „Еврофутбол" и „Марица", агенция КРОСС, телевизиите ТВ7, News7 и Канал 3, както и радиата Дарик и БНР.