09/06/16 09:47

Анди Мъри отвя Григор Димитров на осминафинала на US Open

Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна на осминафинала на Откритото първенството на САЩ. 25-годишният хасковлия не успя да се противопостави на втория в света Анди Мъри. Шотландецът спечели срещата с убедителното 3:0 сета, в отделните части -  6:1, 6:2, 6:2. Това беше седма победа на Мъри над Димитров от общо 10 мача помежду им до момента. Българинът опита да се противопостави на олимпийския шампион от игрите в Рио де Жанейро, който преди това спечели и "Уимбълдън", но взе едва 5 гейма за целия мач. Още в самото начало Димитров беше поставен в трудна ситуация, когато след 1:1 в първия сет съперникът му спечели  9 поредни гейма. Така българинът си тръгва от US Open, след като изравни най-доброто си постижение класиране на осминафинал. На четвъртфиналите Мъри ще се изправи срещу японеца Кей Нишикори.