09/07/16 00:07

България стартира с инфарктна победа световните квалификации

/КРОСС/ Националният отбор на България стартира трудно квалификационната кампания в група "А" за Мондиал 2018 в Русия. Възпитаниците на селекционера Ивайло Петев победихa инфарктно сочения за аутсайдер тим на Люксембург с 4:3 пред едва около 3000 зрители на столичния стадион "Васил Левски".  Първото попадение за "трикольорите" отбеляза Димитър Рангелов в 16-ата минута с хубав удар от над 22 метра. Това е негов шести гол за "лъвовете" в 39 мача. След това Георги Миланов удари горната греда в 42-ата минута. Халфът на ЦСКА (Москва) стреля силно от границата на наказателното поле, но топката се отби в гредата и излезе в аут. В 60-ата минута Йоахим изравни след грешка в родната защита, а в 62-ата минута донесе пълен обрат със светкавична контраатака. Попадението шокира присъстващите по трибуните, но в 65-ата минута Марселиньо с глава изравни. Родните ни национали все пак стигнаха до пълен обрат 14 минути по-късно. Страхил Попов проби през центъра, след което бе фаулиран на границата на наказателното поле. Зад топката застана Ивелин Попов, който след отлично изпълнение на пряк свободен удар се разписа за 3:2 в 79-ата минута. Родната десетка прехвърли стената и вкара своя 11-и гол за България.След 3:2 обаче, Люксембург продължи да търси гол, и доста затрудни националите ни във финалните минути