(http://www.klassa.bg/)
Техническите умения не са достатъчни за успешна кариера в ИТ сектора
За втора поредна година Асоциация на софтуерните инженери организира soft skills конференция, насочена към ИТ специалисти и екипи – 2doIT SoftCon 2016. Темата за личните социални и комуникационни умения и успешните екипни практики е дефинирана като основна нужда на бизнеса в световен мащаб, а последните години е все по-актуална и в България.Проучване на Bloomberg посочва този тип умения като едно от най-необходимите в бизнес администрацията при работа в технологичния сектор:http://www.bloomberg.com/graphics/2015-job-skills-report/
Нуждата от обучение по социални умения е осъзната от близо 93% от ИТ специалистите в проучване на сайта за подбор CWJobs.co.uk, като над 84% от тях смятат че работодателите трябва да им осигурят обучение в тази посока: http://www.computerweekly.com/news/2240105446/Lack-of-soft-skills-training-is-curbing-IT-career-progression
„За успешната ИТ кариера, независимо от международната конкуренция, която вече е факт и в България, е нужно нещо, което на пръв поглед изглежда очевидно – да работим по-добре с хора, да ги разбираме и работим заедно в обща цел – успеха на компанията за която работим.“, коментира Мартин Кулов, председател на АСИ. „Правим второ издание на 2doIT SoftCon, защото ежедневната ни комуникация с хора на всякакви нива и с всякакви роли в софтуерната индустрия показва, че нуждата от подобряване на комуникационните умения се задълбочава. Позитивната тенденция е, че тази липса вече е осъзната и успешните компании работят за подобряването на социалните умения на служителите си. Особено когато планират развитието им. Колкото и да е добър един инженер, например, трудно би продължил кариерата си към ръководни позиции без да е надградил компетенциите си“.
Организираната от Асоциация на софтуерните инженери конференция 2doIT SoftCon 2016 е единствено по рода си събитие, където практикуващи софтуерни инженери и мениджъри споделят какви са техните стратегии за успешен екип и как по-добрата комуникация води до успешен проект. Лекторите са професионалисти с дългогодишен опит на българския и международния пазар и ще представят не само утвърдени модели на работа, но и собствения си опит с реални ситуации и казуси.
Главната цел на Асоциацията е да осигурява продължаващо обучение на ИТ специалистите. „Образованието не свършва с края на курса или университета, напротив, истинското обучение тогава започва и приключва когато решиш да се откажеш от професията. Учи се всеки ден. За да си професионалист трябва да си винаги актуален. Някои от най-актуалните теми в света на ИТ са soft skills, архитектура, DevOps и нашата мисия е да ги предадем като знание и стойност на хората, които ежедневно развиват бизнеса в България.“, допълва г-н Кулов.
Свързани новини:
- И Видин обявява грипна епидемия
- Без безплатни бързи тестове за грип
- Приложение на „Майкрософт” ще ни предупреждава за сайтове с фалшиви новини
- Опозиционерът Хуан Гуайдо се обяви за временен президент на Венецуела
- Жената, нападнала медик в Горна Оряховица, е с повдигнато обвинение
- Руската ВТБ: Заложници сме на нарастващ конфликт между Тръмп и Конгреса
- Ивелин Попов се настани в хотела на "Ростов" в Доха, ще подписва
- Алберт Попов спечели втория слалом за ФИС
- Паредес се отдалечава от ПСЖ
- Прекратиха търсенето на самолета със Сала поне за днес
- Погба носи тузарски костюм със своите инициали
- Зафиров: Цената на Неделев е висока
- Емери: Арсенал работи по трансфера на Суарес
- Зафиров: Неделев отхвърли ЦСКА и Лудогорец, търсим нападател и ляв бранител
Виж всички новини от 2016/09/08