09/09/16 21:21

Верея победи Монтана с 3:0 в първи мач от VI кръг на ППФГ

/КРОСС/ Верея победи Монтана с 3:0 в първия си мач в елита на обновения си клубен стадион "Трейс Арена". Така след първия мач от шестия кръг на Първа професионална футболна лига старозагорци се изкачиха на третото място с 10 точки, а Монтана остана на дъното само с 1 точка след пета поредна загуба. Домакините владееха инициативата преди почивката. Още в 11-ата минута Момчил Цветанов беше изведен в добра позиция от дясно от Педро Еуженио, напредна, навлезе в наказателното поле и насочи по тревата топката към далечния ъгъл, но нацели страничната греда. Верея заслужено поведе в 32-ата минута. Илиян Йорданов беше намерен в чиста позиция зад гърба на защитата от Георги Андонов и от десетина метра преодоля Илиян Василев. Шест минути по-късно Андонов изведе Амаду Сукуна в пеналта сам срещу вратаря, но се подхлъзна и не успя да преодолее Василев. Минута по-късно Георги Ангелов повален в наказателното поле от Иван Михов и дебютантът в състава на старозагорци Георги Андонов стреля точно от бялата точка за 2:0. Монтана започна много по-активно след почивката и на няколко пъти беше близо до попадение. В 51-ата минута Христос Контохристос нахлу в ляво в пеналта и беше фаулиран от Момчил Цветанов, заради което главният рефер Стефан Апостолов отсъди дузпа. Петър Атанасов стреля по тревата от бялата точка, но вратарят на домакините Иван Караджов плонжира в дясно и успя да улови