09/09/16 08:26

Радослав Златанов се класира за финала на 100 м в Рио

/КРОСС/Радослав Златанов се класира за финал в бягането на 100 м в първия ден от параолимпийските игри в Рио. Макар че попадна с най-силните в серия, бронозовият ни медалист от Лондон 2012 г. успя да влезе във финалната тройка. Златанов стартира в първа серия на група Т13 и пробяга 100-те метра за 11,15 секунди. Първи в серията се класира ирландецът Джейсън Смит с резултат 10,76, а на второ място остана Джонс Намбала от Намибия с време 10,81 секунди. Рио е третото участие на Радослав на параолимпиада. В бягането на 100 м и в Пекин 2008 г., и в Лондон четири години по-късно, на финала е завършвал шести. „Скокът на дължина е моята коронна дисциплина, която за съжаление на тези игри я няма. Амбицията ми в 100-те метра е да стигна до финала", каза преди началото на игрите Радослав. Финалът на 100 метра в неговата група е в петък в 17 часа българско време.