09/10/16 17:33

Коментаторите на Евроспорт Иван Чешанков и Николай Драгиев дадоха експертни прогнози преди финалите на US Open

/КРОСС/В събота и неделя вечерта зрителите на Евроспорт ще могат да наблюдават на живо двата финала на престижния тенис турнир US Open. След много напрегнати моменти и оспорвани двубои до финала при жените достигнаха Каролина Плишкова и Анжелик Кербер. Те ще се изправят една срещу друга в събота, 10-и септември, от 23:00 часа. Двубоят ще се предава на живо по Евроспорт 1 с коментара на Николай Драгиев. „Несъмнено Плишкова се намира в най-добрата си форма и реализира знаменити победи. Тя се превърна в едва четвъртата тенисистка, успявала да победи и двете сестри Уилямс в рамките на един турнир от Шлема, след Хингис, Клайстерс и Енен", коментира Драгиев. „Все пак смятам, че Кербер е лек фаворит във финалния мач, поради простата причина, че вече няколко пъти е била в подобно положение и има титла от Големия Шлем зад гърба си", добави той. „Отделно от това Кербер демонстрира много стабилна и компетентна игра на тазгодишния шампионат в Ню Йорк. Движи се перфектно по корта и умее еднакво добре да се защитава и да атакува, когато това е необходимо. Що се касае до Плишкова, според мен тя е сравнително праволинейна тенисистка, която зависи много от своя сервис. Ако той влиза - добре, ако ли не, не е ясно как ще се отрази това на останалата част от играта ѝ. Победата над Серина Уилямс стана възможна благодарение както на великолепните изпълнения на Плишкова, така и на доста разпиляната и изпълнена с грешки игра на американката