09/14/16 08:36

Лудогорец стигна до равенство срещу Базел в Швейцария

Българският шампион Лудогорец започна достойно участието си в груповата фаза на Шампионската лига, завършвайки 1:1 срещу шампиона на Швейцария Базел като гост. Това е първа точка на чужд терен в тази фаза на турнира за отбора от Разград. През първото полувреме играта беше равностойна и нямаше много чисти голови положения. Направи впечатление острата игра на домакините от Базел, но съдията реши да им спести около три жълти картона. Най-опасното положение в началото на мача бе в 6-ата минута. При остро центриране отдясно българската защита не се ориентира добре, но за късмет нямаше футболист на Базел да бутне топката, която мина на 1-2 метра от голлинията. В 45-ата минута Лудогорец поведе в резултата. Марселиньо изведе в коридор Кафу, който се оказа срещу един защитник в разредената защита на Базел. Голлмайсторът на българите направи страхотен финт, с който се освободи от опеката и прокара топката покрай вратаря на Базел – 1:0 за гостите. В 56-ата минута късметът пак спаси Лудогорец. Вирджил Мисиджан подаде лошо към Козмин Моци и топката бе открадната от Базел, но не се стигна до гол, защото бе избита от притичалите защитници на българите. От развитието на мача се виждаше, че Базел няма много идеи как да надиграе Лудогорец. Домакините разчитаха на стихиен натиск и на късмет. В 79-ата минута съдбата им се усмихна. При поредно центриране към наказателното поле на българите вратарят Владислав Стоянов не се ориентира добре и боксира топката назад. Тя попадна точно в краката на Стефан, който от въздуха направи 1:1. До края на срещата положения пред двете врати нямаше.