09/22/16 10:32

Втородивизионният Локомотив (София) изхвърли ЦСКА-София в турнира за Купата на България

/КРОСС/ Сензацията е факт! Локомотив (София) надигра с 2:1 ЦСКА-София в 1/16-финален мач от турнира за купата на България и изхвърли червените от надпреварата. Столичните железничари, които имат само една победа в първите шест кръга на "Б" група, поведоха с гол на Димитър Георгиев още в 6-ата минута. Гостите изравниха чрез хубав гол на резервата Руи Педро малко след началото на втората част. Победното попадение за домакините вкара юношата на ЦСКА Богомил Христов, разписал се в 71-ата минута. Двата отбора завършиха срещата с по 10 човека, тъй като към края на двубоя се заформи голямо меле, след което Даниел Пеев и Рафа Перез бяха изгонени. Домакините откриха резултата още в 6-ата минута. Първо Рафаел Перез сбърка една топка в центъра на терена, последва извеждащ пас на Бузукис и нова грешка на бранител на гостите - този път на Чорбаджийски, Димитър Георгиев изпревари червения капитан, излезе очи в очи с Китанов и майсторски го прехвърли за 1:0. В 17-ата минута Богомил Христов финтира няколко пъти Кристиян Малинов в наказателното поле, футболистът на гостите фаулира своя съперник, който падна, но реферът Ангел Ангелов прецени, че нарушение няма и играта продължи. Четири минути по-късно шут на Даниел Пеев от фаул бе спасен от Китанов