10/01/16 15:35

Мила Димитрова и Кирил Петков са победителите в Мтел атлетика за младежи

/КРОСС/ Мила Димитрова от спортен клуб „Тракия 96“ Пловдив и Кирил Петков от „Пранджева- Пловдив спечелиха крайното класиране на веригата за млади таланти „Мтел атлетика за младежи“. Те го оглавиха след последното решително състезание в Хисаря на 30 септември. Най-добрите млади таланти в атлетиката се изправиха един срещу друг в последния кръг от състезанието на реновирания стадион "Крепост" в Хисаря. По регламен точките в този кръг се удвояват, което го прави и най-важното състезание за спечелване на крайното класиране във веригата. Регламентът предвижда, че се сумират точките от петте най-добри класирания от общо деветте кръга от поредицата. Кирил Петков е шампионът при момчетата като в рамките на различните етапи събра 1107 точки и изпревари с малко представителите на „Тракия“ Пловдив Георги Хаджийски с 1089 и Николай Димов с 1079. В надпреварата при момичетата Мила Димитрова събра 1373 точки и завърши първа пред Изабел Крамарска от „Рилски атлет“ Самоков, която е с 1193, а трета е Никол Николаева от „Етър Академик“ – Велико Търново с 1159 т. Крайните победители първенството получиха таблети и аксесоари за мобилни телефони от Мтел, Българската федерация по лека атлетика подари състезателни екипи на националния отбор