10/02/16 15:59

Атлетико Мадрид пропусна две дузпи при гостуването си на Валенсия, но спечели с 2:0 (ВИДЕО)

/КРОСС/ Възроденият отбор на Атлетико Мадрид пропусна две дузпи при гостуването си на Валенсия, но все пак успя да спечели с 2:0 и поне за няколко часа да оглави класирането в Ла Лига. Антоан Гризман беше точен в 63-ата минута, след като преди това отново се беше провалил от бялата точка. След попадението наказателен удар не успя да реализира и капитанът Габи Фернандес. В добавеното време Кевин Гамейро сложи точка на всичко с втори гол. И двете дузпи бяха майсторски спасени от вратаря Диего Алвеш, който е рекордьор по този показател в първенството с 19 отразени изстрела от 41. През седмицата "дюшекчиите" бяха преборили Байерн (Мюнхен) (1:0) в Шампионската лига, като и тогава Гризман се беше провали от 11-ия метър. Днес наставникът им Диего Симеоне остави на пейката Фернандо Торес и автора на попадението срещу германците Яник Ферейра Караско, но преломеът дойде едва след влизането и на двамата. От снощи пък домакините от Валенсия имат нов треньор - Чезаре Прандели, който обаче днес изгледа срещата от трибуните. Вместо него тимът беше воден от досегашния наставник Воро. Гостите използваха инерцията от мача с Байерн и направиха много силно първо полувреме, в края на което можеха да водят с разлика, ако обаче не беше Диего Алвеш. В 7-ата минута той парира удар на Саул отблизо, а малко по-късно Анхел Корея насочи силен изстрел, но топката рикошира