10/06/16 15:29

Григор Димитров се класира за 1/4-финалите в Пекин

Григор Димитров успя да победи изгряващата звезда на тениса Люка Пуй (Франция) с 6:7(3), 7:6(0), 6:4 във втория кръг на силния тенис турнир от категорията АТР 500 в Пекин. Французинът имаше девет победи в последните си десет мача преди сблъсъка с българина. Той успя да спечели титлата на турнира в Метц и заемаше 16-то място в ранглистата – четири позиции пред Димитров.   Сега обаче Пуй отстъпи пред Григор Димитров след 2 часа и 25 минути игра. Мачът се разви драматично. Люка Пуй спечели след тайбрек първия сет и бе на две точки от победата, защото при 5:4 в негова полза сервираше за спечелване на срещата. При 30:15 в своя полза Пуй се отпусна и позволи на българина да се върне в играта. Димитров проби, взе своя гейм и стигна до тайбрек. Там той показа невероятна игра и не даде точка на съперника си.   Това оказа влияние в решителния трети сет, в който Димитров се възползва от психологическото си предимство и спечели с 6:4.   Негов съперник на 1/4-финалите най-вероятно ще бъде Рафаел Надал. Испанецът играе по-късно през деня френския квалификант Адриан Манарино. През 2014 година Димитров пак достигна четвъртфинал в Пекин, но загуби от Новак Джокович.