10/07/16 14:31

Хърватия разби Косово, Исландия надви Финландия в драма

/КРОСС/ Уелс и Австрия не успяха да се победят, Турция стигна до частичен обрат срещу Украйна Отборът на Хърватия разби с 6:0 Косово като гост в мач от група I на световните квалификации. Срещата се игра в Албания, а Марио Манджукич заби хеттрик още през първото полувреме с голове в 6-а, 24-а и 35-а минута. През втората част "шахматистите" се забавляваха на терена и стигнаха до нови три попадения. Първо играчът на Риека Матей Митрович направи 0:4 в 61-ата минута, а в заключителните минути Перишич и Калинич довършиха символичните домакини. В друг мач от същата група Ислания стигна до драматичен успех над Финландия с 3:2. Островитяните тотално надиграха своя съперник, но на полувремето изоставаха с 1:2. Пуки откри за гостите в 21-ата минута, но Кари Арнасон успя да изравни в 34-ата. В 39-ата минута обаче Робин Лод успя да вкара второ попадение за Финландия. Втората част започна с тотален натиск на домакините, но Гилфи Сигурдсон първо пропусна дузпа, а малко след това удари и греда. Така се стигна до първата минута от продължението, когато Алфред Финбогасон с глава успя да изравни. Срещата отиваше към закономерно равенство, когато Рагнар Сигурдсон вкара победен гол за Исландия в последните секунди на мача. Така Хърватия и Исландия поведоха в групата с по 4 точки. Австрия и Уелс изиграха страхотен мач, който завърши без победител - 2:2