10/11/16 08:28

България катастрофира и в Швеция и вече е четвърта

Българският национален отбор по футбол инкасира втора поредна загуба в квалификациите за Мондиала в Русия през 2018 г. – този път от Швеция с 0:3. Така трикольорите се смъкнаха на четвъртото място в групата зад Франция, Швеция и Холандия, нареждайки се само пред Беларус и Люксембург. Националният ни отбор загуби с три гола разлика едва три дни, след като падна от Франция с 1:4 в Париж. Момчетата, водени от Петър Хубчев отново направиха груби грешки в защита. Ола Тойвонен, Оскар Хилемарк и Виктор Линдельоф вкараха головете за Швеция. Ивелин Попов имаше шанс да отбележи за нашите, но пропусна. Така след 3 мача от групата отборът ни има 1 победа и 2 загуби. В същото време Франция се наложи с 1:0 при гостуването на Холандия в дербито на вечерта, като единственият гол беше дело на Пол Погба. Франция вече има 7 точки, колкото имат и шведите. Холандците са с 4. Беларус и Люксембург завършиха 1:1 в Минск, като домакините са 2 т., а гостите - с 1. Следващият ни мач е на 13 ноември в София срещу Беларус. "Краят на първото полувреме реши мача. За четири минути загубихме тази среща. Тактически добре стояхме. Можеше да изравним между двата гола, но за съжаление не успяхме", коменита Хубчев пред БНТ след срещата. "Ако трябва да бъда честен – след мача с Франция казах, че видях само пет-шест човека да се раздават. Днес почти целият отбор – осем, девет, десет човека... Себераздаването – там трябва да се работи много", добави селекционерът. По думите му "почти всички голове станаха след индивидуални грешки – това поне да намалим".