10/11/16 12:33

Дедиков и Павлов с поредно призово класиране в световния еко рали шампионат на ФИА

/КРОСС/Българският екипаж завърши сезона с подиум във финалния кръг в Гърция и си осигури място в топ 10 за годината Калин Дедиков и Георги Павлов с Great Wall C30 участваха в последното за годината състезание от еко рали шампионата на Международната автомобилна федерация - Hi-tech eco mobility rally, което се проведе от 7-и до 9-и октомври в Гърция. Трасето бе дълго 503 километра, от които 130 състезателни, като за първи път в програмата на надпреварата имаше и два суперспециални етапа по улиците на Атина. Съвсем очаквано шампионите тази година Прусак/Бланшетри, които спечелиха три победи в началото на сезона, си спестиха идването до Атина, но техният подгласник Масимо Ливерани, заедно с Елвис Георгиев/ Елена Георгива и Дедиков/Павлов заформиха оспорваната битка за първите три места с много близки резултати в рамките на секунда. Най-добре подготвени технически и безгрешни се оказаха Елвис Георгиев/Елена Георгива с Infiniti Q50, които заслужено взеха първата си победа в шампионата. На съвсем малка разлика зад тях останаха Масимо Ливерани/Фулвио Чиерво с Alfa Romeo Giulietta, потвърждавайки и втората си позиция в шампионата. Изоставащият в техническо отношение автомобил на Дедиков и Павлов ги отведе до третото място на финала. „Трасетата в Гърция са класически планински отсечки, като обратните завои следват един след друг", коментира Дедиков след края на надпреварата