10/15/16 18:24

ЦСКА-София и Левски не успяха да се победят

/КРОСС/  ЦСКА-София и Левски не успяха да се победят в голямото дерби на Първа лига. "Червените" и "сините" завършиха 1:1 на Националния стадион в първия сблъсък между двата тима след случилото се с ЦСКА през лятото. Франсис Нар откри за „сините“ преди почивката, а четвърт час преди края резервата на „червените“ Преслав Йорданов изравни след дузпа. Левски обаче беше отборът, който изпусна не един, а цели два решителни шанса да вземе трите точки и така остана само с 24 на върха в класирането. ЦСКА-София остава 4-и със 17, колкото има и третият Дунав Русе. Още с първия съдийски сигнал на Ивайло Стоянов стана виден стремежът на ЦСКА-София да подложи съперника си на ранен натиск. Играчите на Еди Йорданеску започнаха с изключително много агресия и още във втората минута създадоха нелоша възможност. Станислав Манолев се спусна отдясно край тъчнилията и центрира към точката на дузпата, където Руй Педро нахлу от втора позиция и пробва изстрел с глава. Топката прелетя на поне метър и половина покрай десния стълб. В 7-ата минута Боян Йоргачевич показа голямата си класа, като отрази по невероятен начин страшен шут на Рубен Пинто. Португалецът посрещна топката с всичка сила от около 27-28 метра и изпрати кълбото към горния десен ъгъл. Само моменталният рефлекс на сърбина предотврати сигурно попадение