10/18/16 08:46

Ливърпул и Манчестър Юнайтед не успяха да си вкарат

/КРОСС/ Голямото дерби на английския футбол между Ливърпул и Манчестър Юнайтед остана без победител. Двубоят от 8-ия кръг на Премиър лийг, който се игра на "Анфийлд", завърши при резултат 0:0, като очакваното зрелище така и не се получи. Срещата бе по-скоро тактически надлъгване между двамата мениджъри Юрген Клоп и Жозе Моуриньо, а положенията пред двете врати в никакъв случай не изобилстваха и в крайна сметка двата тима поделиха по една точка. Първото полувреме бе доста скучно откъм голови положения. Двата тима играеха внимателно и не даваха на съперника да направи нищо смислено в предни позиции. В началото леко игрово предимство имаха гостите. Златан Ибрахимович отправи един доста неточен удар от фаул в 6-ата минута, а десетина минута по-късно отново той стреля покрай вратата на Лорис Кариус. В средата на полувремето и Ливърпул се окопити и първо Емре Джан стреля от дистанция, а след това в 30-ата минута Роберто Фирмино бе намерен с центриране в наказателното поле и с глава отправи първия точен удар към една от двете врати в мача, но без особено да затрудни Давид де Хеа. И второто полувреме не започна много по-различно от първото, като играта продължаваше да бъде доста позиционна. Все пак в 55-ата минута гостите стигнаха до доста добра възможност, след като Ибрахимович получи центриране на задната греда, но отблизо той не успя да насочи топката в очертанията на вратата