10/20/16 12:23

Арсенал разгроми Лудогорец с 6:0

Отборът на Лудогорец претърпя тежка загуба като гост на Арсенал с 0:6. Българският отбор бе разгромен в мач от третия кръг в груповата фаза на Шампионската лига, но въпреки това мачът не беше толкова лесен за англичаните. Лудогорец създаде серия от положения през първото полувреме, но така и не успя да се разпише. Хеттрик за артилеристите записа Месут Йозил, а по едно попадение добавиха Алексис Санчис, Уолкот и Окслейд-Чембърлейн. През първото полувреме играта беше равностойна, но след почивката българите се предадоха и след много грешки в защита допуснаха най-разгромното си поражение тази година. Мачът започна равностойно, но в 12-ата минута Алексис Санчес получи извеждащ пас, финтира Козмин Моци и с много красив диагонален прехвърлящ удар откри резултата. След гола Лудогорец започна да играе повече в полето на Арсенал и в 18-ата минута бе близо до изравнителен гол. Вратарят на Арсенал Оспина обаче парира удара на Вандерсон. Пет минути по-късно Вандерсон изведе Кафу зад отбраната на артилеристите, бразилецът първо преодоля Оспина, но стреля слабо, което даде възможност на вратаря да се върне и улови. Пет минути по-късно защитникът Мустафи допусна груба грешка, но Мисиджан не успя да вкара сам срещу вратаря. В 32-ата минута Мисиджан имаше отново шанс да изравни, но пак не успя да преодолее Оспина. Десет минути по-късо Тео Уолкот вкара втори гол за Арсенал с шут от 20 метра. През второто полувреме българският отбор игра много слабо в защита и очаквано допусна много голове. Окслейд-Чембърлейн бе точен в 46-тата минути, след което Йозил вкара още три пъти в 56, 83 и 86-та минута. След мача треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев коментира, че "класата е оказала много голямо значение". "Ние направихме много грешки в подаванията, които бяха пресичани. Оттам се получаваха бързи подавания, с които не можахме да се справим. Получихме много голове, но не мога да виня футболистите. Тежка загуба, но има и такива мачове. И ние имахме ситуации, но не се получи", каза Дерменджиев. Треньорът на Арсенал Арсен Венгер заяви от своя страна, че вратарят на артилеристите е с основна заслуга за успеха, тъй като е спасил доста положения през първото полувреме. В другия мач от групата ПСЖ победи Базел с 3:0, като головете вкараха Анхел ди Мария, Лукас и Единсон Кавани. Така след третите мачове в групата начело са Арсенал и ПСЖ с по 7 точки, а Базел и Лудогорец имат по 1. Резултатите от другите групи: Група "B“ Наполи - Бешикташ 2:3 ( 0:1 Адриано 13'; 1:1 Дрийс Мертенс 30'; 1:2 Винсент Абубакар 38'; 2:2 Маноло Габиадини 68' (дуз); 2:3 Винсент Абубакар 86') Динамо Киев - Бенфика 0:2 (0:1 Едуардо Салвио 9'(дуз); 0:2 Франко Серви 55') Класиране: 1. Наполи - 6 точки 2. Бешикташ - 5 точки 3. Бенфика - 4 точки 4. Динамо Киев - 1 точка Група "C“ Барселона - Манчестър Сити 4:0 (1:0 Лионел Меси 17'; 2:0 Лионел Меси 61'; 3:0 Лионел Меси 69'; 4:0 Неймар 89') Селтик - Борусия Мьонхенгладбах 0:2 (0:1 Ларс Щиндъл 57'; 0:2 Андре Хан 77') Класиране: 1. Барселона - 9 точки 2. Манчестър Сити - 4 точки 3. Борусия Мьонхенгладбах - 3 точки 4. Селтик - 1 точка Група "D“ Ростов - Атлетико Мадрид 0:1 (0:1 Яник Караско 62') Байерн Мюнхен - ПСВ Айндховен 4:1 (1:0 Томас Мюлер 13'; 2:0 Йосуа Кимих 21'; 2:1 Лусиано Нарсинг 41'; 3:1 Роберт Левандовски 59'; 4:1 Ариен Робен 84') Класиране: 1. Атлетико Мадрид - 9 точки 2. Байерн Мюнхен - 6 точки 3. ПСВ Айндховен - 1 точка 4. Ростов - 1 точка