10/29/16 12:07

Александър Везенков с решаващи точки при успех на Барса в Евролигата

/КРОСС/ Българинът се разписа два пъти от фаул в края срещу Брозе Баскет, Фенербахче спечели дербито с Галатасарай Баскетболният Барселона с Александър Везенков в състава победи немския Бросе Баскет със 78:72 точки в 4-я кръг на Евролигата. Това бе втори успех за каталунците, които са с актив 2-2, а Брозе е с една победа и три поражения от четирите си изиграни мача. Везенков се включи добре за Барса и за 14 минути на терена завърши с 9 точки и 2 борби. Четири секунди преди сирената при резултат 76:74, националът бе фаулиран и бе точен на два пъти, с което сложи край на спора. Най-резултатен за домакините бе американецът Тайръс Райс с 18 точки. В неделя Барселона ще играе трети мач в рамките на шест дни. Каталунците гостуват на Фуенлабрада в 6-я кръг на местната Лига Ендеса. В един от най-интересните сблъсъци в Евролигата Фенербахче спечели като гост на Галатасарай със 103:87. Турското дерби, играно пред 9 251 зрители, беше равностойно през първите три четвърти, но в последната жълто-сините взеха своето. Най-резултатен за гостите беше Костас Слукас с 24 точки, а Боби Диксън добави 22. С 21 точки се отчете Екпе Удо. За Галатасарай най-резултатен беше Остин Дейн с 16 пункта. Останалите резултати от двубоите, играни в петък вечер: Жалгирис – Макаби Тел Авив 74:87 Панатинайкос – Цървена звезда 70:59