10/29/16 17:22

Арсенал победи с 4:1 като гост Съндърланд

/КРОСС/ Арсенал победи с 4:1 като гост Съндърланд в мач от 10-ия кръг на Висшата лига. Алексис Санчес и Оливие Жиру вкараха по два гола за "артилеристите" на "Стейдиъм ъф Лайт", докато за "черните котки" се разписа Джърмейн Дефо от дузпа. Арсенал откри резултата в 19-ата минута след попадение на Алексис Санчес. Окслейд-Чембърлейн проби отдясно и центрира в наказателното поле, където чилиецът излъга Коне и с глава прати топката във вратата. До края на полувремето Иубои и Йозил имаха възможност да покачат резултата, но пропуснаха. В 64-ата минута Мартин Аткинсън посочи бялата точка, след като Петър Чех фаулира откъсналия се сам срещу него Дънкън Уотмор. Зад топката застана Джърмейн Дефо, който реализира за 1:1. След гола Арсенал включи на пета скорост и след 9 минути игра отново поведе. Голът бе дело на влезлият преди две минути Оливие Жиру. Французинът засече от въздуха центриране на Гибс отдясно - 1:2. Пет минути по-късно френският нападател вкара трети гол за "топчиите" с второто си докосване в мача. Жиру отбеляза с глава с центриране от корнер на Йозил. В 78-ата минута Алексис покачи на 1:4 отблизо. Удар на Гибс рикошира в гредата, Рамзи опита добавка, която бе блокирана, но топката стигна до Санчес, който вкара втория си гол днес. След този успех Арсенал продължава да води във Висшата лига с 23 точки. Съндърланд е последен с едва два пункта