10/31/16 12:15

Победа за Хамилтън в Мексико

/КРОСС/ Люис Хамилтън спечели Гран При на Мексико и по този начин запази интригата във Формула 1 и за последните два старта! Лидерът в генералното класиране Нико Розберг обаче свърши необходимото, завършвайки втори и запазвайки своята челна позиция. Себастиан Фетел зае последното място на подиума след ожесточена битка в края с Макс Ферстапен. Холандецът завърши трети, след като нарочно не пропусна пред себе си германеца след инцидент между двамата. В крайна сметка обаче Ферстапен получи наказание от 5 секунди и така остана пети, изпреварен и от съотборника му Даниел Рикиардо. Кими Райконен финишира шести, следван от Нико Хюлкенберг, Валтери Ботас и Фелипе Маса, а топ 10 за радост на местните фенове допълни Серхио Перес, информира gong.bg. Със спечелените точки Хамилтън намали с още 7 точки аванса на Розберг, който преди последните две състезания води с 19 точки на своя съотборник и може да си позволи още две втори места, за да триумфира със световната титла. Хамилтън успя да триумфира след още едно перфектно проведено състезание, в което нито за миг не постави под съмнение победата си. Розберг също имаше сравнително спокойно състезание като с изключение на няколко обиколки, в които Ферстапен бе плътно зад него, нямаше проблеми да задържи втората позиция. Голямата борба се оказа за третото място като в крайна сметка в нея Фетел надделя над двата болида на Ред Бул