11/02/16 08:39

Лудогорец поведе на Арсенал с два гола, но пак загуби

Лудогорец пропиля два гола аванс и загуби с 2:3 от Арсенал в може би най-добрия си мач в Шампионската лига през този сезон. В 12-ата минута след центриране в наказателното поле звездата на Лудогорец Джонатън Кафу се ориентира страхотно и засече топката в мрежата на Арсенал. Само три минути по-късно Кафу овладя на скорост излъга защитника на гостите Киърън Гибс и намери непокрития Клаудиу Кешеру, който без проблем засече топката за 2:0. Домакините обаче позволиха на Арсенал да се върне в мача твърде бързо. Пет минути след гола Месут Йозил центрира от аутлинията за Гранит Джака, който от точката на дузпата вкара за 2:1. Останаха съмнения дали топката е напуснала терена при центрирането на Йозил. В 42-ата минути Рамзи центрира към вратарското поле, защитникът на Лудогорец Паломино изпусна Жиру, който вкара с глава. В случая грешка допусна и вратарят Борян, който излезе неразчетено. В 64-ата минута Лудогорец изпусна възможност да поведе, след като Вандерсон излезе сам срещу вратаря на Арсенал Оспина, но не успя да го преодолее. Само две минути по-късно Марселиньо изведе Вандерсон, който отново се озова сам срещу Оспина. Той обаче си поведе по-дълго топката и след това стреля в тялото на колумбийския вратар. Така се стигна до 87-ата минута, когато Месут Йозил беше изпусна зад защитата, прехвърли технично Борян, излъга двама защитници и вкара на празна врата.