11/06/16 22:08

Коронясаха новия крал в Париж

Британецът Анди Мъри отбеляза по най-добрия начин изкачването си на първото място в световната ранглиста по тенис, което ще стане факт от понеделник. Той спечели за първи път в кариерата си турнира от сериите "Мастърс" в Париж с награден фонд 4,3 милиона евро. Мъри се наложи на финала Джон Иснър от САЩ с 6:3, 6:7(4), 6:4 след 2:17 часа игра и постигна осма победа от осем срещи срещу този съперник. Шотландецът спаси всичките шест възможности за пробив на съперника си в мача. Любопитното е, че в мачовете помежду им досега от общо 40 възможности за пробив, Иснър е реализирал само ...една. Мъри проби за 4:2 по пътя си към успеха в първия сет, но във втората част се стигна до тайбрек, в който Иснър, който завърши с 18 аса, успя да направи мини-пробив за 4:2 и до края запази преднината си.  Решаващата трета част вървеше равностойно, но британецът успя да пробие в десетия гейм и заслужи 14-а титла от сериите "Мастърс" и общо 43-а в кариерата си.