11/07/16 11:17

Кървав спорт: Ван Перси едва не остана без око

Холандската футболна звезда Робин ван Перси едва не загуби лявото си око, след като пострада по време на мача на неговия Фенербахче и Акхисар Беледиеспор от турското първенство в неделя вечер, завършил с победа 3:1 за "фенерите". Инцидентът стана в края на първото полувреме, когато Ван Перси беше ударен с лакът в окото при едно нахлуване в наказателното поле. Футболистът беше изнесен с носилка от игрището и изпратен на преглед при специалист. "Получи кръвоизлив и нещата не изглеждаха добре. Прегледът показа, че няма нищо сериозно", каза клубният лекар Бурак Кундурачоглу. След прегледа Ван Перси се завърна на стадиона и догледа мача, макар и с едно око, тъй като на пострадалото беше поставена превръзка.