11/12/16 16:57

Отборът на България U19 победи Дания и се класира за елитния кръг

/КРОСС/ Отборът на България U19 се класира за елитния кръг, който ще се проведе в началото на следващата година. Младите "лъвове" направиха втори невороятен мач и днес победиха Дания с 3:1 на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен, като по този начин се доближиха още повече до Евро 2017 в Грузия. В герой за играчите на Ангел Стойков се превърна Тонислав Йорданов, който реализира две попадения в мрежата на "червения динамит". Двубоят започна ужасно за България, след като Густав Маркусен се разписа за 0:1. Голът обаче не стресна сърцатите българи и в 21-ата минута футболистът на Септември (София) Иван Тилев изравни, за да даде начало на големия обрат. При този резултат завърши първата част. Второто полувреме стрелецът на ЦСКА-София Тонислав Йорданов излезе на сцената, за да матира Якоб Ларсен на два пъти и да класира тима за следващата фаза на квалификациите. След днешния успех България събра актив от шест точки, след като преди няколко дни родните таланти постигнаха изключително важна победа с 1:0 над Португалия. В последния двубой от Група 8, футболистите на Ангел Стойков ще се изправят срещу Беларус. Двубоят започна с лек натиск на гостите на тежкия терен в Сливен. В 11-ата минута падна и първият гол в срещата, когато играчът на Лингби Густав Маркусен даде аванс на Дания