11/16/16 21:09

Лудогорец стъпи на върха

/КРОСС/ „Орлите" биха с 2:0 окопания Берое с голове на Кешерю и Марселиньо Лудогорец стъпи на върха в Първа лига след 9-а поредна победа. Под ножа на шампионите, които вече имат 34 точки, 3 повече от втория Левски, падна Берое. Отложеният мач от първия кръг на елита завърши с успех 2:0 за „орлите" в Стара Загора. Дербито бе сблъсък на добрите приятели и колеги от Литекс - Ферарио Спасов и Георги Дерменджиев Треньорът на Берое бе заложил на изключително дефанзивна тактика. В защита действаха Илия Миланов, Иво Иванов, Венци Василев и Веселин Пенев. В ролята на бек пред бека пък се подвизаваше Атанас Зехиров, който подкрепяше Миланов. Двамата вътрешни халфове бяха Георги Динков и Евертон Джилио Том, докато сам в нападение излезе Жуниор Мапуку. Колегата му Дерменджиев пък пусна на всичко най-добро без Йордан Минев, който има леки здравословни проблеми. На вратата бе Владо Стоянов, пред него в отбраната действаше карето Сисиньо, Моци, Паломино и Натанаел. Редом до капитана Светослав Дяков излезе Абел Анисе, а напред бе атомната четворка - Марселиньо, Кафу, Вандерсон и Кешерю. Срещата започна с натиск на „орлите", които набързо натикаха своя домакин в собствената му половина. В 9-ата минута Кешерю би хубав удар, но след рикошет топката излезе в корнер. От ъгловия удар Вандерсон качи топката на главата на Марселиньо, който напълно непокрит не намери вратата. Логичното се случи малко по-късно и разградчани поведоха с 1:0