11/23/16 18:03

България с три европейски титли в женския бокс

България взе общо три шампионски титли на Европейското първенство по бокс за жени. И трите българки, които се класираха за финалите в своите категории, спечелиха мачовете си. В последния ден на първенството, което се провежда в София, златни медали завоюваха Севда Асенова, Станимира Петрова и Деница Елисеева. Първа Севда Асенова спечели категорично титлата в категория до 48 кг, след като победи шведката Лизе Сандебер с 3:0 съдийски гласа. Това бе първа европейска титла за 31-годишната боксьорка от Русе, която досега имаше две сребърни отличия в европейските първенства. Световната шампионка в категория до 54 кг Станимира Петрова спечели и континенталната титла с победата си над Анна Алимарданова от Азербайджан с 3:0 гласа. Деница Елисеева победи във финала на категория до 57 кг. туркинята Сати Бурсу също с 3:0 съдийски гласа.