11/24/16 09:07

Лудогорец спря Базел

/КРВОСС/ Отборът на Лудогорец стигна до 0:0 при домакинството си на Базел в група А на Шампионската лига и по този начин направи сериозна крачка към класиране в Лига Европа. Все пак съдбата на българския шампион ще бъде решена в последния кръг от борбата в групата, когато разградчани гостуват на Пари Сен Жермен, а Базел приема Арсенал в Швейцария,информира gong.bg. В момента възпитаниците на Георги Дерменджиев заемат третото място в групата с равен брой точки с Базел. Двата тима имат по два пункта, но благодарение на головото равенство 1:1 в първич мач между двата съперника, предимството е в полза на българския тим. За да загуби третата си позиция и по този начин място в Лига Европа, в последния кръг Лудогорец трябва да загуби от ПСЖ, а Базел да победи или завърши наравно с Арсенал. Двубоят на „Васил Левски" започна в доста лежерно темпо, като в първият четвърт час, двата тима не успяха да се затруднят по никакъв начин. В 15-ата минута Лудогорец успя да погледне малко по-сериозно към вратата на своя противник. Клаудио Кешеру пробва да изведе Върджил Мисиджан между двама бранители на базел, но бе съборен на границата на наказателното поле. Главният рефер Мартин Аткинсън обаче показа, че фаул няма. Веднага след ситуацията за Лудогорец дойде и първата възможност за гостите от Швейцария, която бе далеч по-сериозна