11/26/16 12:41

Аржентина и Хърватия си поделиха първите мачове във финала на Купа Дейвис

/КРОСС/ Отборите на Аржентина и Хърватия си поделиха първите мачове на сингъл от финала на Купа Дейвис, след като първите ракети на двата тима - Хуан Мартин дел Потро и Марин Чилич спечелиха своите мачове. В „Арена Загреб", пред погледа на футболната легенда Диего Марадона, Чилич зарадва местната публика на старта, след като спечели драматичен двубой с втората ракета на съперника Федерико Делбонис. Световният номер 6 взе първите два сета с 6-3, 7-5, но след това Делбонис намери своята игра и изравни след 3-6, 1-6. Чилич обаче показа характер и взе решаващия пети сет с 6-2, за да стигне до успеха след 3 часа и 30 минути игра, информира БГНЕС. Във втората среща един срещу друг се изправиха Дел Потро и Иво Карлович. 37-годишният Карлович е най-старият тенисист, участвал в сингъл мач във финал на Купа Дейвис от 96 години насам. Аржентинецът стигна до успеха с 6-4, 6-7(6), 6-3, 7-5 за 3 часа и 18 минути, за да изравни резултата във финала. Днес предстои мача на двойки, а в неделя ще са решителните мачове на сингъл.