11/30/16 19:18

Шампионът Лудогорец отказа Левски от амбиции за титлата

Лудогорец на практика си осигури шеста поредна титла в българския шампионат, след като победи единствения си пряк конкурент за трофея през сезона Левски с 2:1 у дома. Така тимът от Разград увеличи аванса си на върха на 9 точки след изиграването на мачовете от 15-ия кръг. Успехът не дойде никак лесно за шампионите. Гостите от София откриха резултата в 6-ата минута, като точен беше Бабатунде Адениджи, който се възползва от грубите грешки на бранителя Козмин Моци и вратаря Владислав Стоянов.  Скоро след това Кафу беше близо до изравняване, но стреля в аут. В 23-ата минута гол на Антонио Аниете от Левски беше отменен поради засада. В 51-ата минута гредата спаси Левски от попадение след удар с глава отблизо на Кафу. Натискът на домакините започна да става все по-голям. На два пъти Светослав Дяков притесни Боян Йоргачевич. В 71-ата минута Вандерсон изравни с глава, след като засече центриране отляво. Влезлият като резерва Марселиньо направи обрата пълен в 82-ата и така Лудогорец постигна 11-а поредна победа в шампионата, докато за сините това е второ поредно поражение в първенството. ЛУДОГОРЕЦ - ЛЕВСКИ 2:1 0:1 Адениджи (6) 1:1 Вандерсон (70) 2:1 Марселиньо (82)