12/03/16 16:24

Нова френска победа по биатлон в Йостерсунд

Мари Дорен-Абер от Франция спечели спринта на 7.5 километра от календара на Световната купа по биатлон за жени в Йостерсунд, Швеция. Така Доре-Абер взе чудесен реванш след незадоволителното за нейната класа 19-о място в старта на 15 км по-рано през седмицата. Това бе също така нейна шест победа за Световната купа в кариерата и втора в Йостерсунд след победата в щафетата микс с Мартен Фуркад в първия ден на надпреварата. Дорен-Абер завърши състезанието без допусната грешка в стрелбата и време 20:09.7 минути, изпреварвайки с 11.4 секунди финландката Кайса Макарайнен, която пропусна една мишена. Защитаващата трофея Габриела Коукалова от Чехия завърши на третото място с изоставане от 8.5 секунди и чиста стрелба. Германката Лаура Далмайер, която спечели ветровитото състезание на 15 километра по-рано през седмицата, се задоволи с четвъртото място, но запази лидерската си позиция в генералното класиране и води с 21 точки пред Дорен-Абер. И четирите ни представителки - Емилия Йорданова, Десислава Стоянова и Стефани Попова, останахаизвън топ 40. Световната купа по биатлон в Йостерсунд продължава с 10-километрово състезание за мъже по-късно днес.