12/07/16 23:37

Два гола на Бензема не стигнаха на Реал срещу Борусия Дортмунд

Реал Мадрид и Борусия Дортмунд изиграха зрелищен мач на "Сантяго Бернабеу" в последния кръг от груповата фаза на Шампионската лига, който завърши 2:2 . Френският нападател Карим Бензема се отличи с два гола за "белия балет" в 28-ата и 53-ата минута, но гостите от Дортмунд успяха да заличат пасива от 0:2 до 2:2 с попадения на Пиер-Емерик Обамеянг (61) и Марко Ройс (88) и така спечелиха група F, докато актуалният носител на трофея Реал остана втори в класирането. На първата позиция завърши Борусия с 14 точки, а Реал остана втори с 12. И германците, и испанците си бяха гарантирали още преди срещата участието във фазата на директните елиминации. Трети в групата финишира изненадващо полския Легия (Варшава) с 4 точки, а последната четвърта позиция зае Спортинг (Лисабон) с 3 точки. РЕАЛ МАДРИД - БОРУСИЯ (ДОРТМУНД) 2:2 1:0 Бензема (28) 2:0 Бензема (53) 2:1 Обамеянг (61) 2:2 Ройс (88)