12/10/16 15:31

Славия закотви Монтана на дъното

Славия победи Монтана с 2:0 в мач от 18-ия кръг на Първа лига и постигна шеста победа в първенството. Загубата утежни още повече положението на тима от Северозападна България, който записа четвърто поред поражение и остана на последно място в класирането с едва 8 спечелени точки. Двубоят започна с минута мълчание в памет на жертвите от взрива в село Хитрино , където се взриви влакова композиция с газ, а загиналите са поне петима. "Белите" владееха инициативата в мача и стигнаха до успеха с попадения на Николай Димитров - Хичо и Валери Домовчийски във всяко от двете полувремена. Хичо откри резултата още в 4-ата минута, а в началото на втората част Домовчийски оформи крайния резултат с четвъртия си гол за сезона. Славия - Монтана 2:0 1:0 Н. Димитров (4) 2:0 В. Домовчийски (48) СЛАВИЯ: Петков, А. Христов, Балджийски, Пашов, Велков, Домовчийски, Е. Мартинов, Йомов, Абуд Омар, И. Минчев, Н. Димитров МОНТАНА: Хр. Иванов, Контохристос, Михов, Бамба, Шоко, Маркиньос, Дяков, Коруджиев, Васев, С. Георгиев, П. Атанасов