12/17/16 18:03

Алжирец спаси Петев и Динамо в края на дербито с Хайдук

С гол на ажирския си нападател Судани в добавеното време Динамо (Загреб) спечели гостуването на Хайдук (Сплит) в голямото дерби на хърватския футбол. Победата е от изключително значение за водения от бългрския треньор Ивайло Петев тим на Динамо, който изостава на 6 т. от водача Риека - 43 на 49. Евентуално равенство щеше да отдалечи столичани от титлата в местното първенство. Това е втори пореден мач, в който Динамо стига до победата с гол в последните минути на срещата. Судани се разписа на два пъти и в миналия кръг при победата над Локомотива с 3:1. Тогава голът за 2:1 падна в 82-ата минута на двубоя. С попадението си в дербито Судани вече има 10 на сметката си през сезона. Хайдук остава на четвърто място. По-късно днес Риека посреща среднякът Истра. Това са мачове от 20-ия кръг на първенството, с които завършва есенният сезон в Хърватия.