12/17/16 18:53

Челси с пореден 11-и успех

/КРОСС/ Челси продължава в шампионски марш похода си в Премиършип. Лондончани взеха поредното си тежко гостуване, този път на Кристъл Палас и след 1:0 продължават уникалната си победна серия. Тя вече набъбна на 11 поредни успеха, а героят за пореден път беше Диего Коста. Испанският национал отбеляза единственото попадение малко преди почивката и вече закръгли на 50 общата бройка на попаденията си за "сините" във всички турнири. Освен това, той излезе и начело на голмайсторската листа в Премиършип с 13 попадения. Нападателят обаче си изкара жълт картон в началото на мача, който беше пети за него от началото на сезона и това означава, че ще пропусне мача на тима си на 26 декември срещу Борнемут заради наказание. Този мач предложи равностойна битка, особено в началото си. Тогава играта на символичните гости не вървеше особено, докато "орлите" бяха по-активни и имаха интересни ситуации пред Тибо Куртоа. В 21-та минута Джейсън Пънчън получи страхотен шанс да се разпише, но ударът му от наказателното поле мина на сантиметри над напречната греда. Уилфред Заха и Кристиан Бентеке също имаха интересни ситуации след това, но и те бяха неточни. Уилиан и Диего Коста опитваха да затрудняват вратаря на домакините Уейн Хенеси, но в началните минути не им се получаваше. Така мачът вървеше към логично 0:0 на почивката, особено като се има предвид, че нямаше точни удари към двете врати. Но тогава сякаш от нищото Челси поведе