12/18/16 09:51

Златан Ибрахимович изведе Юнайтед до нов успех в Англия

/КРОСС/ Отборът на Манчестър Юнайтед победи като гост Уест Бромич с 2:0 в мач от 17-я кръг на Висшата лига. Юнайтед записа трета поредна победа и осем мача е без поражение в Англия, и общо 10 във всички турнири. Двете попадения за „червените дяволи" бяха дело на Златан Ибрахимович в 5-ата и 56-ата минути, а Уейн Рууни не успя да изравни рекорда на Сър Боби Чарлтън. Рууни е с 248 гола, а Чарлтън държи върховото постижение в историята на Юнайтед с 249 попадения на сметката си. Футболистите на Юнайтед са шести във временното класиране във Висшата лига с 30 точки, на три от Топ 4, а Уест Бромич е седми в подреждането с 23 точки в актива си. Гостите от Манчестър поведоха рано в двубоя и улесниха задачата си до края. Още в 5-ата минута Златан Ибрахимович засече с глава чудесно центриране на Джеси Лингард и реализира за 1:0. Иначе малко по-рано Насер Шадли от Уест Бромич Албиън отправи не лош удар, но топката прелетя над вратата на „червените дяволи". Йонас Олсон пък надскочи защитата на гостите в 12-ата минута е стреля, но прати топката край дясната греда. Уейн Рууни бе най-близо до така желаното попадение в 23-ата минута, но стражът на домакините Бен Фостър показа рефлекс и предотврати гола. Саломон Рондон пък имаше шанс в 31-ата минута, но стреля неточно, а в 45-ата Джеси Лингард пропусна възможност за Юнайтед