Thalloderma Shop
12/28/16 12:57

Български ученици спечелиха 61 медала в международни олимпиади и балканиади

/КРОСС/61 медала спечелиха български ученици от международни олимпиади и балканиади през 2016 година. 6 са медалите от Международната олимпиада по математика, 4 - по физика, 7 по химия, 3 - по биология, 3 - по информатика, 5 - по математическа лингвистика, 7 - по астрономия, 6 - от европейската олимпиада по природни науки, 12 - от Балканиадите по ма тематика и 8 - от Балканиадите по информатика (за старша и младша възраст), информират от МОН. През 2016 г. България бе домакин на XXI Международна олимпиада по астрономия за ученици от 14 до 18 години. В нея участваха 78 състезатели от 16 държави. Сред тях са най-силните млади астрономи на Русия, Китай, Индия, Италия, Република Корея. На тази олимпиада е и най-доброто представяне на България досега - освен седемте медала, имаме отново абсолютен победител. Това е Бойко Красимиров Борисов от СМГ „Паисий Хилендарски", София, който спечели златен медал и Диплом за най-добър резултат. Освен Бойко Красимиров Борисов, златни медали в международни олимпиади и балканиади през 2016 г