Thalloderma Shop
01/02/17 10:40

Гол-шедьовър на Жиру вдъхнови Арсенал за победа над Палас

/КРОСС/ Арсенал започна 2017 година с победа. Съставът на Арсен Венгер се наложи над Кристъл Палас като домакин с 2:0 в среща от 19-ия кръг на английската Висша лига. С успеха "артилеристите" излязоха на трето място в класирането с 40 точки, на 3 от втория Ливърпул и на 9 от лидера Челси. Двубоят на "Емиратс" ще бъде запомнен с първия гол-шедьовър, дело на Оливие Жиру. Френският нападател се разписа с удар с пета от въздуха в 17-ата минута. Топката срещна горната греда и влетя неспасяемо в мрежата на Уейн Хенеси. Арсенал стигна и до второ попадение в 56-ата минута. Алекс Иуоби се възползва от лошо отбита топка от защитник на гостите и след удар с глава оформи крайното 2:0. АРСЕНАЛ - КРИСТЪЛ ПАЛАС 2:01:0 Оливие Жиру (17)2:0 Алекс Иуоби (56)