Thalloderma Shop
01/02/17 17:30

Григор Димитров започна сезона с убедителна победа

Българският тенисист Григор Димитров започна новия сезон с убедителна победа – 2:0 (6:2, 6:3) над американеца Стийв Джонсън (САЩ) в първия кръг на тенис турнира в Бризбейн (Австралия). Успехът е четвърти за Димитров от общо 6 двубоя с Джонсън. Първият сет бе решен бързо, след като българинът успя да пробие на два пъти сервиса на своя съперник. През втория Григор Димитров допусна един пробив, но отговори с два и спечели мача. Във вторния кръг българинът ще играе срещу Никола Маю (Франция), който отстрани сънародника си Стефан Робер с 4:6, 6:3, 6:4. Турнирът в Бризбейн е част от подготовката на световния тенис елит за Откритото първенство на Австралия, който е първият турнир от Големия шлем за годината.