Thalloderma Shop
01/06/17 11:03

Григор Димитров е на полуфинал в Бризбейн

Григор Димитров се класира на полуфинал на силния турнир в Бризбейн (Австралия), след като победи с 2:1 (6:3, 4:6, 6:3) осмия в света Доминик Тийм (Австрия). В следващия кръг Димитров ще играе с победителя от мача между Милош Раонич и Рафаел Надал. Мачът започна много добре за българина, който успя да поведе с 3:0 гейма. Той удържа опитите на съперника за връщане на пробив и затвори сета с 6:3. Вторият сет започна успешно за Тийм, който подобри ефективността на първия си сервис, успя да пробие веднъж и затвори частта с 6:4. Третият сет бе много успешен за българина, който пак постигна два пробива, без да допусне връщане в мача. Най-важен бе деветият гейм, който бе при резултат 5:3 за Димитров. Българинът поведе с 40:0 при сервис на Тийм. Австриецът отрази само първия мачбол, но още при втората възможност Григор сложи точка на спора. През миналата година Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите, така че успехът ще му донесе и точки за ранглистата.