Thalloderma Shop
01/08/17 10:45

Григор Димитров излиза за титлата (гледайте на живо)

Григор Димитров  излиза за титлата в Бризбън срещу Кей Нишикори. Япо­нецът е най-успешният член на т. нар. поколение X, към което принадлежи и самият българин. Нишикори  има 11 тро­фея, Раонич е с  8, а Ди­митров - 4. Гледай тук  или тук Японецът влиза като фаворит в днешния фи­нал, тъй като има три победи от три мача срещу Гришо. Той обаче може да се похвали и със значително по-се­риозна успеваемост във финал­ни срещи - 55% (11 победи от 20 мача). При Григор процентът е  44: четири титли на различни на­стилки и пет загубени финала. Всичките победи на българина са от периода, когато работе­ше с треньора Роджър Рашийд, а три от пораженията са от миналата година. За мястото на финала Ниши­кори надигра със 7:6 (3), 6:3 Стан Вавринка (Швейцария).  Българинът се справи блестящо с Раонич - 7:6 и 6:2. OFFNews ще следи тук развитието на битката. Успех на българина! - Григор и японецът спечелиха първите си подавания - 1:1 гейма в първия сет.  - Българинът спаси отново инфарктно своето подаване и поведе 2:1 при първата почивка. - Отново размяна на геймове и нашето момче е напред - 3:2 - Страхотен Гришо! Пробив и 4:2 за българина в първия сет. - Хасковлията затвърди пробива - 5:2 и е на крачка от спечелване на първия гейм.  - 6:2. Първият гейм е за българина! - Григор е  безгрешен на сервис и във втория гейм, вече води 2:1 гейма