Thalloderma Shop
01/17/17 10:13

Григор Димитров стартира в Мелбърн (следете на живо)

Григор Димитров излиза като фаворит в първия си мач на Откритото първенство на Австралия срещу местното момчел Кристофър О`Конъл. Той е извън топ 230 в световната ранглиста, но не бива да бъде подценяван. Гледай ТУК . Или ТУК За хасковлията това е осмо участие на турнира в Австралия. Той ще се опита да спечели 12-ата си победа в 18 срещи в надпреварата. Досега Гришо е губил само веднъж на старта - преди четири години от Жулиен Бенето. В последните два сезона Димитров се представи добре в Мелбърн, като загуби в осминафиналите от настоящия №1 в ранглистата Анди Мъри през 2015, а миналата година и в третия си мач от Роджър Федерер. Най-доброто му постижение пък датира от 2014-а, когато лидера в тогавашното подреждане Рафа Надал го обърна, след като загуби първия сет. При успех днес Димитров ще се изправи срещу Хьон Чун или Ренцо Оливо в следващата фаза. Развоят на мача - Съперниците вече разгряват . - Мачът започна, нашето момче откри с ас.  - Българска агитка скандира "Само Григор, оле". - Геймовете са 1:1, домакинът взе трудно своето подаване. - Григор е безжалостен при сервис и поведе 2:1.