Thalloderma Shop
01/19/17 17:10

117-ият в света изхвърли Джокович от Australian Open

Шампионът от предишните две издания на Откритото първенство на Австралия по тенис и носител на общо 6 титли от него Новак Джокович този път отпадна още във втория кръг на турнира в Мелбърн, след като бе победен от 117-ия в световната ранглиста Денис Истомин от Узбекистан. Мачът продължи 5 часа и пет часа - 6:7, (8), 7:5, 6:2, 6:7 (5), 4:6. След като двамата тенисисти си размениха по един пробиву първият сет завърши с тайбрек, в който Истомин изоставаше с 1:4, но спечели с 10:8. След размяна на геймове при 5:4 в негова полза Истомин пропусна два сетбола при подаване на противника си, но ги пропусна. Тогава Джокович напомни за най-добрата си игра и изравни резултата в сетовете след 7:5. Започналият обрат бе продължен и в третия сет, спечелен набързо от намиращия се на второ място в ранглистата сърбин – 6:2. Очакванията, че, както става обикновено в подобни случаи, Джокович бързо ще сломи съперника си и ще вземе победата, този път не се оправдаваха. Истомин взе четвъртия сет отново с тайбрек, а след един пробив – и петия. Загубата на сърбина би могла да е от полза за българина Григор Димитров, тъй като двамата са в един поток на схемата и теоретично можеха да се срещнат в четвъртия кръг – осминафиналите на турнира. За да се възползва от отпадането на Джокович обаче, Димитров най-напред ще трябва да се справи с французина Ришар Гаске, срещу когото досега има само един успех в 6 мача.