Thalloderma Shop
01/19/17 09:38

Григор Димитров достигна третия кръг в Австралия след трудна победа срещу 105-ия в света

Най-добрият български тенисист Григор Димитров достигна третия кръг на Откритото първенство на Австралия след трудна победа срещу 105-ия в световната ранглиста. Хасковлията победи 20-годишния южнокореец Хьон Чун с 1:6, 6:4, 6:4, 6:4 в мач, продължил 2 часа и 36 минути.  Чун започна изненадващо уверено, като направи три пробива и загуби само един гейм. Постепенно българинът вдигна нивото, като отличен сервис му помогна да изравни сетовете и впоследствие да затвори мача. Поставеният под номер 15 българин, който миналата година отпадна в третия кръг, ще се изправи срещу Ришар Гаске в битка за място на осминафиналите.   Французинът, който е 18-и в схемата, даде само три гейма на аржентинеца Карлос Берлок, побеждавайки го с 6:1, 6:1, 6:1. Димитров има една победа от шест мача срещу Гаске.