Thalloderma Shop
01/20/17 20:29

Първият в Румъния би 2:1 Левски

Виторул, лидер в румънското първенство, победи 2:1 Левски в Кипър. Това беше първата контрола за "сините" през календарната година. Треньор на комшиите е най-голямата им легенда Джика Хаджи. Виторул поведе още в 7-ата минута чрез Алекс Нимели. Нападателят получи пас отдясно зад синята отбрана, напредна и от 6-7 метра вкара след силен шут в близкия ъгъл след съмнения за засада. В 18-ата минута Виторул дръпна 2:0. След центриране от корнер топката бе изчистена пред границата на наказателното поле на Левски. Там тя бе овладяна от Лорин Пурец, който реализира с шут в долния ляв ъгъл. През втората част Левски излезе с нов състав и играта живна. Едва в 86-ата минута десният защитник Александър Александров - Алвеша вкара невероятен гол от 25 метра, като заби топката в горния десен ъгъл на румънската врата. Близо 100 българи пристигнаха от всички краища на Кипър, за да подкрепят своите любимци. Съставът на Левски Първо полувреме: Кръстев, Скондрас, Лукин, Александров, Минев, Костадинов, Прохазка, Юруков, Краев, Сукуна, Аниете Второ полувреме: Кръстев (60-Шейтанов), С. Александров, Яблонски, Пиргов, Орачев (70-Санберг), Найденов (70-Димитров), Де Нойеер, Бурабия, Нар, С. Иванов (70-Янев), Адениджи