Thalloderma Shop
01/21/17 11:34

Лидерът в Румъния повали Левски, малко не достигна на "сините" за зрелищен обрат

/КРОСС/ Отборът на Левски започна със загуба контролите си през 2017 година. "Сините" отстъпиха заслужено с 1:2 от лидера в Румъния Виторул, който след силно първо полувреме си гарантира победата, съобщава Sportal. Момчетата на легендата Георге Хаджи са по-напред в подготовката, като това бе тяхна трета проверка. Всичко това се видя на терена още от първите минути, като до 18-ата минута румънците имаха комфортна преднина от две попадения. Първият гол на "сините" за тази година пък бе дело на Сашо Александров в 86-ата минута, който с красиво изпълнение прати топката в горния десен ъгъл от 25 метра. Контролата започна силно за румънците. Първо нападателят Алекс Нимели бе точен още в 7-ата минута, когато се откъсна зад защитата и отблизо матира младия Николай Кръстев. Играчите на Елин Топузаков имаха сериозни претенции за засада, но такава не е отсъдена. Лорин Пурец в 18-ата минута прати топката за втори път в мрежата на българите с удар от 18 метра в долния му ляв ъгъл. Топчо заложи на два напълно различни състава в двете полувремена, като единствено вратарят Кръстев игра 60 минути. Интересното е, че родният гранд смени схемата си от 4-2-3-1 на 4-4-2, като и двете полувремена игра с двама чисти нападатели на 4-4-2. Първата част "сините" бяха в схема диамант с Георги Костадинов пред защитата и Божидар Краев зад двамата атакуващи играчи, докато втората част четиримата халфовеве бяха в линия