Thalloderma Shop
01/25/17 08:26

Григор Димитров отнесе Гофен и е на полуфинал в Мелбърн

Григор Димитров победи белгиецa Давид Гофен и така достигна до полуфинал на Откритото първенство на Австралия. Там той ще срещне победителя от срещата между Рафаел Надал и Милош Раонич.   Двубоят на "Род Лейвър Арина" продължи 2 часа и 14 минути, а Димитров показа много стабилна игра, записвайки 33 уинъра и допускайки едва 25 непредизвикани грешки. В същото време Гофен, който за пръв път достига финалната осмица в Австралия, бе притеснен и не успя да покажа играта си от предишния кръг, когато отстрани един от фаворитите за титлата - Доминик Тийм от Австрия.   Единствените проблеми, които срещна Димитров в хода мача, бяха при играта на втори сервис, но дори и те не му попречиха да достигне финалната четворка.   Григор Димитров взе лесно първия гейм, като направи в него 2 аса. Още в следващия гейм пък успя да направи първия пробив в мача. След това обаче Гофен показа по-добра игра, върна пробива и успя да изравни за 3:3 сета.   Това обаче бе и последният гейм за Гофрен в сета. Българският тенисист показа много силна игра и спечели сета с 6:3.   Във втория сет Григор Димитров отново успя да постигне бърз пробив, но Гофен го върна още в следващия гейм и изравни за 1:1. След поредица от грешки в третия сет Димитров успя пак да направи пробив, но този път успя да затвърди преднината си.   Той не даде шансове на Гофрен и затвори бързо сета при 6:2.   Третият сет бе най-оспорван, като белгиецът показа най-силната си игра през мача.   Двамата успяха да си вземат подаванията и така резултата стигна до 3:3. В следващия гейм обаче Димитров направи страхотни разигравания и успя да направи пробив.   Той успя да задържи преднината си и така спечели третия сет с 6:4.   Taка Григор Димитров за втори път стига до полуфинал в турнир от Големия шлем след Уимбълдън през 2014 година.